Bize Ulaşın0216 434 52 07

Hoşgeldiniz. Bugün

Okul Piknik ve Gezi organizasyonu yaptırmak için doğru adrestesiniz.

Okul Piknik ve Gezi organizasyonu yaptırmak için doğru adrestesiniz. Doğanın merkezinde, yeşilliklerin arasında Çekmeköy Hüseyinli Köyünde bulunan tesisimiz hem ulaşım kolaylığı hem de nezih bir ortam olmasından ötürü tercih edilmektedir. Uygun fiyat için erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. İletişim için bizi arayabilirsiniz Özellikle yaz sezonunun gelmesinden dolayı ister minikler için eğlence,Devamı İçin Tıklayınız

Köy Kahvaltısında Çınar İndirim Fırsatlarını kaçırmayın! 

Köy Kahvaltısında Çınar İndirim Fırsatlarını kaçırmayın!  Şehirden uzaklaşıp nefes almak istiyorsanız, Çınar Bağ Bahçe’de Çekmeköy Hüseyinli’nin eşsiz doğasında, meşe ormanlarının eşliğinde yemyeşil bir bahçede sevdiklerinizle birlikte keyifli ve lezzet dolu bir gün geçirmek istiyorsanız Çınar İndirim Fırsatlarını kaçırmayın! • Size öyle bir kahvaltı hazırladık kiDevamı İçin Tıklayınız

ÇINAR DERNEK ORGANİZASYONLARI 

ÇINAR DERNEK ORGANİZASYONLARI  İnsan, piknik yaptığı o yeşil alanlarda günlük yaşamın stresinden uzakta, doğadaki güzelliklerin ve sevdikleriyle eğlenmenin verdiği keyifin farkına varır, kendisini mutlu hisseder.  Sivil toplum kuruluşları, dernekler, şirketler, kaçak iddaa firmalar, eğitim kurumları gibi kalabalık topluluklar yılda en az bir dafa bir arayaDevamı İçin Tıklayınız

ÇINAR PİKNİK AKTİVİTELERİ

ÇINAR PİKNİK AKTİVİTELERİ Voleybol Turnuvası Altı kişiden kurulu iki takım arasında oynanır. Oyunda amaç, sahayı ikiye bölen filenin üzerinden topu karşı tarafın sahasına düşürerek puan kazanmaktır. En yüksek puanı alan takım kazanır. Pikniğin en eğlenceli oyunlarından voleybol turnuvası sizleri eğlenceli ve mutlu bir gün geçirmeniz için bekliyor.Devamı İçin Tıklayınız

Yaz Geldi Çınar Et Mangal’da Bahçe Keyfi Başladı

Yaz Geldi Çınar Et Mangal’da Bahçe Keyfi Başladı Yemyeşil Ağaçların Altına Gizlenmiş, Şile’den Gelen Suyun Serinliği Eşliğinde Mangal Keyfi Çınar Et Mangal’da Mangalın Keyfi En Güzel Nerede Olur? Tabii ki Çınar 🙂 Çınar Et Mangal’da Izgara Çeşitleri Arasında Tercih Yapmakta Zorlanacaksınız. Pirzola, Köfte, Sucuk – Bizim İşimiz Bunlar – PınarDevamı İçin Tıklayınız

Hayallerinizdeki Kır Düğününü Birlikte Gerçeğe Dönüştürelim

Hayallerinizdeki Kır Düğününü Birlikte Gerçeğe Dönüştürelim Hayallerinizdeki Kır Düğününü Birlikte Gerçeğe Dönüştürelim Bu özel günün sizin için çok değerli olduğunu biliyoruz, bu nedenle işimizi ciddiye alıyoruz ve sizleri Çınar Park‘a bekliyoruz. Uygun fiyatları, kaliteli servis olanakları, 2000 davetliyi ağırlayabilecek kapasitesi, Masa ve sandalye giydirmelerininDevamı İçin Tıklayınız

Mutlu Bir Hafta Sonu İçin Size Yardımcı Olmak Görevimiz.

Mutlu Bir Hafta Sonu İçin Size Yardımcı Olmak Görevimiz. Çekmeköy şehir merkezine olan yakınlığı ile ulaşım sorununuzu da ortadan kaldıran Çınar Et Mangal ve Piknik Alanı Tesisinde kalite standartlarına uygun ürünleri ile damak tadınıza uygun lezzetlerle keyifli vakit geçireceksiniz. 100 – 1500 kişi kapasitesine sahip piknik alanımızda isteğe göre yemekli veya yemeksiz fabrika,Devamı İçin Tıklayınız

Çınar Et Mangal ve Piknik Hoşgeldiniz…

Çınar Et Mangal ve Piknik Hoşgeldiniz… Stresli,yorucu ve gürültüden kısa süreli uzaklaşmak için kilometrelerce uzaklara gitmenize gerek yok.Zamanınızın çok değerli olduğunu biliyoruz.Şehrin gürültüsünden,dumanından ve iş stresinden uzaklaştırarak yorgunluğunuzu çimler üzerinde doğaya bırakmanız için fatih sultan mehmet köprüsünden 26 km uzaklıkta çekmeköyDevamı İçin Tıklayınız

1 2 3 4 5 6 7 8

Serpme Köy Kahvaltısı Fırsatları En İyi Trabzon Köy Kahvaltısı Fırsatları, Piknik Mekanı ve Menüleri Burada. %20'a Varan İndirimli Fiyatları Kaçırmayın!

foto

AT GEZİNTİLERİ

Ana Sayfa » AKTİVİTELER » AT GEZİNTİLERİ

Ata binmek denge kabiliyetini olumlu yönde etkiler ve stres yönetimi yeteneğini geliştirir.  Pınar  Macerapark‘ta doğa içinde ve çimler üstünde , özgürce at binmenin keyfini yaşamaya sizleri de bekliyoruz!

At Binmenin Faydaları

At binmenin (biniciliğin) fiziksel faydaları

Bir spor çeşidi olan binicilik, kan dolaşımı ve solunum sistemini iyileştirir. Aynı zamanda kişinin duruşunu düzeltir çünkü binici, atın üzerinde olduğu süre içinde dik ve doğru bir şekilde oturmalıdır. Bunlara ek olarak binicilik, denge ve koordinasyonunuzu geliştirir.

Atın ritmik yürüme biçimi binicinin bu yürüyüşe sürekli uyum sağlamasını gerektirir. Böylece değişik kas grupları, özellikle de pelvik kaslar ve duruş kasları, çalışır. At hızlandıkça binicinin farklı kas grupları da (kuadriseps ve diz ardı kirişi gibi) yoğun bir şekilde çalışmaya başlar.

Atın doğal yürüyüşüne sağlanan uyum ve doğru biniş oturuşu bir araya geldiği zaman kişinin omurgası, eklem hareketliliği ve birçok kas grubunun durumu güçlenir.

Düzenli şekilde binicilik sporunu yapan bir kişi çevresine karşı farkındalığını da geliştirir, uyanık olur ve acil durumlarla çok daha iyi bir şekilde baş eder.

Biniciliğin zihinsel faydaları

Biniciliğin herkesin bildiği faydalarının dışında zihinsel faydaları da vardır ve bunlar en az fiziksel faydaları kadar önemlidir. Binicilik yapan herkes size aynı şeyi söyleyecektir; atın üzerinde olmak ve özgürce koşmak insana tarif edilemez bir mutluluk verir. Binicilik eğitimi alan küçük çocuklar bile (3 yaşından itibaren binicilik eğitimi alınabilmektedir) derslerinin olduğu günü heyecanla beklerler.

Biniciliğin eğlenceli ve tatmin edici yönlerinin yanı sıra dışarıda olmanın ve temiz hava alabilmenin avantajını da kişi rahatça hisseder. Üstelik temiz havada olmak kişinin, modern yaşamda sık sık etkisi altında olduğu stresini  alır ve bu kişiyi daha pozitif, neşeli ve optimistik biri haline getirir.

Amatör bir binici, her gün yeni şeyler öğrenir. Biniciliğin terimlerini, koordinasyonu, dengeyi, atı tımarlamayı… vb. Bu öğrenme durumu asla sona ermez ve bu nedenle zihin de asla bu spordan kopmaz. Bu zihinsel egzersizler kişinin hafızasını da uyanık tuttuğu için ileride hafıza kaybı yaşamasını önler. Bunu araştırmalar da kanıtlamıştır.

Düzenli bir binici ise atına karşı bir güven hissi büyütür ve bu da etrafındaki insanlara da güvenmeyi öğrenmesini sağlar.

Biniciliğin psikolojik faydaları

At, büyük bir hayvandır. Bir ata doğru şekilde binebilmek için binici kontrol yeteneğini kullanmalı ve bu konuda uzmanlaşmalıdır. Bu yetenekler, atınızın sizi dinlemesini sağlayacaktır. Bu kadar büyük bir hayvanın üzerinde kontrol yeteneğinizin olması, özgüveninizi büyük ölçüde güçlendirir ve günlük hayattaki zorluklara karşı da daha iyi mücadele etmenizi sağlar. Kontrol ve başarı hissi, biniciye zor durumlarla daha iyi idare etmeyi öğretir çünkü her binici, her tür zorluğun üstesinden gelinebileceğini bilir.

Bir ata doğru şekilde binmeyi öğrenmek kolay değildir ve sabırlı olmayı bilmek gerekir. Bu kadar büyük bir hayvanla baş edebilmeye çalışmak aynı zamanda riskli bir iştir. Bu yüzden kişinin risk alabilme yeteneği de güçlenir.

Bütün bunların dışında, binicilik sporuyla ilgilenen kişiler dış ortamlara karşı da ilgi duyarlar. Bu da günümüzün karışık hayatından ve işlerimizin stresinden kurtulmamızı sağlar.

Diğer faydalar

Atların bir diğer faydası ise engelli kişiler üzerindedir. Pek çok zihinsel ya da fiziksel engelli kişi atlarla terapi görerek çok daha kaliteli yaşam koşullarına sahip olmaktadırlar. Ülkemizde kendini atlı terapiye adamış pek çok kişi ve tesis bulunmaktadır. Pek çok çocuğun at sayesinde yürümeye başladığına ve iletişim kurmayı öğrendiğine şahit olmak mümkündür. Üstelik sırf çocuklar değil, yetişkin engellilerimiz de bu tedavilerden faydalanabilmektedirler.

Ayrıca zihinsel ya da fiziksel engelli vatandaşlarımızın dışında, hiperaktif kişiler de biniciliğin faydalarından yararlanabilmektedirler.

Bütün bu faydaların yanında binicilikle uğraşan kişi, ata ve bütün diğer hayvanlara karşı saygılı olmayı ve onların bakımıyla ilgilenmeyi de öğrenir. Binicilik kişiye sorumluluk hissini aşılar.

18 Nisan 2019

Instagram
× WhatsApp REZERVASYON !
Hemen Ara
Yol Tarifi
%d blogcu bunu beğendi: